Gel Permeation Chromatography System


کروماتوگرافی ژل تراوایی (GPC) جهت اندازه گیری توزیع وزن مولکولی در شیمی پلیمر فرآیندی ضروری می باشد. به همین منظور شیمادزو سیستم Prominence GPC را معرفی کرده است که به طور خاص جهت انجام این آزمایشات طراحی و بهینه شده است.

توضیحات محصول

اطمینان پذیری بالا در نتایج


Baseline پایدار

دیتکتور های تفکیک کننده ضریب شکست که در GPC ها مورد استفاده قرار می‌گیرند گاهی ممکن است تحت تاثیر تغییرات دمای فاز متحرک یا مقداری از هوای حل شده، موجب بی ثباتی Baseline شوند. با این حال، دیتکتور RID-10A سیستم کروماتوگرافی ژل تراوایی Prominence GPC، با قرار دادن سیستم اپتیکال در داخل یک محفظه ی دو لایه تحت کنترل دمایی و کنترل جریان فاز متحرک، بی ثباتی Baseline را مهار می کند. علاوه بر این، بهره گیری از یک واحد گاز زدایی کارآمد با ظرفیت 380 UL به طور قابل توجهی زمان لازم جهت تثبیت سیستم را کاهش داده است.

طراحی سیستم تحویل حلال بر اساس قابلیت تکرار پذیری بالا

در سیستم های کروماتوگرافی ژل تراوایی (GPC) کوچکترین خطا در مرحله‌ی استخراج (elution) موجب ایجاد تغییرات وسیع در نتایج اندازه گیری می‌شود. به منظور حل این مسئله، Prominence GPC شیمادزو با استفاده از سیستم راه اندازی سریع میکرو پلانجر و سیستم جبران کننده ی خودکار پالس، موجب تحویل یکنواخت حلال، ارائه نتایج دقیق و افزایش تکرار پذیری آزمایش می‌شود.

قابلیت اعتبار سنجی

به منظور اطمینان از نتایج آزمایشات، نگهداری و مدیریت تجهیزات مسئله ای مهم و ضروری می‌باشد. سیستم “بررسی خودکار عملکرد دستگاه” جهت گذراندن مراحل IQ / OQ در هنگام نصب، و همچنین به منظور ارزیابی وضعیت عملیاتی هر واحد و مدیریت اطلاعات تعمیر و نگهداری در طول بازرسی های دوره ای، کاربرد دارد.

به علاوه، یک دستگاه مدیریت ستون (CMD) به منظور شناسایی مشخصات ستون مانند نام و شماره سریال، و همچنین ذخیره سازی اطلاعات هر بار استفاده از دستگاه، شامل سرعت جریان فاز متحرک و تعداد تزریق نمونه در دسترس است. (واحد آپشنال)

کاربری آسان


ایجاد کالیبراسیون GPC با استفاده از رابط بصری

بهره گیری از طیف گسترده ی فرمول های تقریبی به منظور ایجاد انواع منحنی های کالیبراسیون مانند منحنی مرتبه سوم، هذلولی مرتبه سوم، مرتبه پنجم، هذلولی مرتبه پنجم، مرتبه هفتم و هذلولی مرتبه هفتم یا خط شکسته.

نرم افزار این دستگاه تا 64 نقطه داده را پوشش داده و امکان ورود نقطه های مجازی را فراهم می کند بنابراین میتوان منحنی کالیبراسیون را درحین شکل گیری نیز بررسی کرد.

همچنین، متد اصلاح منحنی Mark-Houwink و سایر متد های اصلاح براساس فاکتور های Q (Q-factors) و یا درجه پلیمریزاسیون نیز در دسترس می‌باشند.

آنالیز پس از اجرا با استفاده از انواع توابع تجزیه و تحلیل داده کروماتوگرافی ژل تراوایی به دستگاه این امکان را می دهد تا روش پردازش داده ها را تعیین کند.

پیک موج ها می تواند با استفاده از رابط گرافیکی در قسمت تجزیه و تحلیل داده GPC دستکاری شود. تغییر پارامترهای یکپارچگی پیک همزمان موجب محاسبه مجدد میانگین متوسط، متوسط ​​وزنی، Z متوسط، Z + 1 متوسط ​​و متوسط ​​وزنی مولکولی و همچنین ویسکوزیته ذاتی و چند توزیعی (polydispersity) می شود. ضمن آنکه  منحنی مشتق و انتگرال توزیع وزن مولکولی نیز به روز می شوند. اصلاح مدت زمان پیک های استاندارد ، کنترل نمونه و کنترل میزان حساسیت دیتکتور ها نیز امکان پذیر می باشد.

ویژگی های مقایسه داده ها، تحلیل همزمان داده ی چند نمونه را آسان‌تر می‌کند.

ویژگی مقایسه همپوشانی، منحنی مشتق و انتگرال توزیع وزن مولکولی را برای حداکثر 10 آنالیت نشان می‌دهد. اگر داده ای خاص به موازات محور زمان تغییر کند، توزیع وزن مولکولی محاسبه می شود و منحنی توزیع وزن مولکولی مشتق شده با استفاده از مدت زمان میانگین به روز می شود.

همچنین سایر نتایج آماری شامل میانگین عددی، میانگین وزنی، Z متوسط، Z + 1 میانگین و وزنی مولکولی متوسط، و همچنین ویسکوزیته ذاتی و چند توزیعی (polydispersity) نمایش داده می شوند.

شخصی سازی صفحه ی گزارشات

از گزارش کامل یک آزمایش تا گزارش خلاصه، نتایج عمومی محاسبات LC و GPC را می توان در یک فرمت گزارش ترکیب کرد. بخش گسترده ای از محتوای گزارشات را می توان ترکیب کرد.

گزارش خلاصه می تواند حتی شامل کروماتوگرافی، نتایج محاسبات GPC و نتایج محاسبات آماری برای چندین تجزیه کننده در یک صفحه واحد باشد.

سایر محصولات

طیف سنج جرمی
ترازوهای آزمایشگاهی سری TW/TWC
برنامه‌ی توزین
کروماتوگرافی مایع طیف نگار جرمی
تکنولوژی UniBloc
ترازوهای آزمایشگاهی
ایکس ری
توزیع اندازه‌ی ذرات
آنالایزر حرارتی
DSC-60 Plus